Polazeći od podatka da 400.000 parova u Srbiji imaju problem sa sterilitetom, te da je prosečna starost gradjana oko 43.godine, kao i da je kod nas oko 50 odsto procenat uspešnosti vantelesne oplodnje, kompanija "Nektar" i GAK "Narodni front" potpisali su Ugovor o donaciji u visini od 26 miliona dinara za rekonstrukciju i adaptaciju dela drugog sprata ove klinike. Cilj je proširenje prostora za delatnost bio-medicinski potpomognute oplodnje Odeljenja za erteficijalne tehnologije (Odeljenja za vantelesnu oplodnju). Ovo je ujedno označilo i početak kampanje "Nije svejedno kada bebe dolaze".
-Na ovom odeljenju se sprovodi postupak vantelesne oplodnje za više od 260 parova godišnje, a procenat uspešnosti, odnosno ostvarenih kliničkih trudnoća je oko 50 odsto, dok je u Evropi 35 odsto. Ulaganjem u rekonstrukciju i adaptaciju odeljenja, bićemo na višem tehnološkom nivou, čime će se bitno poboljšati uslovi za tretman pacijenata u skladu sa evropskim standardima rekla je na prof. dr Eliana Garalejić, načelnik Odeljenja za VTO GAK "Narodni front".
Ona je dodala da će se ovom donacijom omogućiti krioprezervacija, odnosno zamrzavanje embriona u oko 30 odsto slučajeva, što znači da pacijentkinja ne mora ponovo da prolazi kroz ceo proces.
"Na osnovu zamrzavanja i nekoliko odmrzavanja reproduktivnog materijala, pacijentkinja može da dobije i više dece, što je velika prednost za njeno zdravlje i istovremeno velika ušteda za državu", naglasila je prof.dr Garalejić.
Profesor dr Berislav Vekić, državni sekretar Ministarstva zdravlja, koje je podržalo kampanju, podsetio je da je prosečna starost stanovništva u Srbiji oko 43. godine, kao i da svake godine ostanemo bez 35.000 stanovnika. Nasuprot ovih neslavnih podataka, on je sa zadovoljstvom pomenuo 2013. godine kada je na svet došlo 100.300 novorodjenih beba, ali i 85 novorodjenih beba samo u jednom danu 28.juna iste godine.
Da bi se taj trend nastavio, upućen je poziv čitavoj javnosti da se uključi u kampanju i potpomogne podizanju nataliteta u Srbiji.