Захваљујући улагању у добре идеје, SBB је од старт-ап компаније основане пре 15 година дошао до позиције лидера. Инспирисан тиме, покреће ове године свеобухватан пројекат "Живи своју идеју", платформу која ће омогућити свим појединцима и организацијама да пријаве своје иницијативе, а најбољи добију и новац за реализацију или почетак реализације од SBB-а.
Почетак пројекта представља сарадња са ФОН-ом кроз подршку пројекту студентске организације ФОНИС - "ФОН Хакатон", чији ће се победници аутоматски пласирати у финале конкурса "Живи своју идеју", наведено је у саопштењу ФОН-а.
"У години када обележавамо 15 година постојања, настављамо да верујемо и улажемо у добре идеје. Зато најављујемо пројекат "Живи своју идеју", који ће бити отворен за све људе добрих идеја концепта. Услов за пријаву биће да реализација пријављене идеје доприноси некој позитивној промени у друштву у најширем смислу или нашем пословању кроз развој услуга и побољшање корисничког искуства. У ту сврху обезбедили смо фонд од 10 милиона динара, менторство, административну и логистичку подршку. Иницијални догађај и увод у пројекат је подршка Истраживачко-развојном центру ФОН-а." - изјавила је Јована Лукић, директор за односе са јавношћу компаније SBB и додала: "Више информација о пријављивању, процесу селекције и другим детаљима пројекта "Живи свој живот" следи у данима пред нама".
"Истраживачко-развојни центар Факултета организационих наука биће партнер пројекта "Живи своју идеју" и пружиће менторску подршку кандидатима чије идеје имају велики потенцијал, али их је потребно додатно развити како би биле спремне за реализацију. Ово је сјајна прилика за студенте да кроз тимски рад са колегама покажу шта знају и да уз менторство експерата са Факултета и SBB компаније дођу до нових сазнања", изјавио је проф. др Милија Сукновић, декан Факултета организационих наука.
Прве идеје настаће управо на "ФОН Хакатону", који ће окупити студенте са преко 10 образовних институција. Ове године чине га два сегмента, традиционално програмерско такмичење Хакатон и такмичење у осмишљавању иновација TechChallenge. 12 одабраних тимова програмера који учествују у Хакатону имаjу 24 сата да развију апликације које треба да пронађу примену у области еколошке одрживости, у коју SBB континуирано улаже. У оквиру TechChallenge-а, учесници подељени у 8 тимова, имају задатак да предложе технолошке иновације које могу да допринесу развоју нове SBB видео платформе.
Овогодишњи ФОН Хакатон наишао је на велики одзив студената. Чак 96 њих пријавило се за учешће у Хакатону, док је на TechChallenge-у, новом делу пројекта, 56 студената желело да искаже своју креативност и знање стечено током студија.